PLAY-PARK Blog Picture

Place zabaw z atestem, place zabaw metalowe A może place zabaw drewniane, które wybrać?

Place zabaw z atestem drewniane czy metalowe place zabaw, które place zabaw sprawdzą się i dla kogo? 

Plac zabaw dla dzieci, to miejsce, które ze względu na swoje przeznaczenie winno spełniać kilka ważnych wytycznych. Mając na uwadze fakt, że z urządzeń i konstrukcji do zabawy na świeżym powietrzu, korzystają przede wszystkim dzieci, warto decydować się na zakup sprawdzonych i solidnych placów zabaw, z odpowiednim atestem. 

Czym się kierować przy wyborze placu zabaw?

Szukając odpowiedniego zestawu zabawowego, należy zwrócić uwagę na potrzeby i wielkość grupy docelowej. A także zbadać miejsce osadzenia konstrukcji, warunki terenu i atmosferyczne w ciągu roku na które będzie narażony materiał i rozmiar planowanej eksploatacji. Inne bowiem wymogi musi spełniać urządzenie zabawowe dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, które będzie wystawione na ogólnodostępnym terenie szkoły, publicznego placu zabaw lub boiska. A inne, sprzęt zakupiony na użytek prywatny, dla kilku - kilkunastu młodych odbiorców, korzystających z niego okazjonalnie, pod opieką. 

Materiały, technologie i nowoczesne rozwiązania

Dzięki rozwojowi technologii oraz możliwości wykorzystania coraz to trwalszych i bezpieczniejszych surowców, place zabaw z atestem, cieszą się popularnością wśród wielu młodych użytkowników i ich opiekunów. Producenci do tworzenia wybierają coraz to nowsze rozwiązania oraz materiały, wśród których wyróżnić można: niezawodną i odporną na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych - stal nierdzewną, praktyczne i ciepłe w formie i konstrukcji - drewno a także aluminium, zbrojone liny, hamaki, metalowe zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, karuzele. huśtawki, elementy ażurowe. 

Dobrze przygotowane place zabaw z atestem, są bezpieczne, służą przeprowadzaniu ciekawych gier i zabaw a także dzięki bogatej kolorystyce i konstrukcji, uczą kreatywności, wytrwałości w dążeniu do celu, sprawności w działaniu a także umiejętności współpracy z innymi. 

Nowoczesna oferta placów zabaw dla dzieci

Aby świat dzieci wypełniony był radosną zabawą każdego dnia, w szerokiej ofercie, która spełni marzenia i fantazje młodego człowieka znaleźć można place i urządzenia do zabawy o różnej formie, takie jak:

Zestaw zabawowy o stylistyce nawiązującej do kształtów ślimaka, wykonany z kolorowych elementów stali nierdzewnej, która jest odporna na warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie, dzięki czemu doskonale nadaje się do użytku publicznego (szkolne place zabaw). 

Piramida wspinaczkowa z masztami centralnymi, platformami i odciągami, które można rozbudowywać do kilku elementów, w zależności od wybranego zlecenia. Urządzenie skonstruowane jest w oparciu o bezpieczne i mocne materiały: aluminium, stal, zbrojone liny-słowem szeroko rozumiane place zabaw metalowe

Przestrzenna konstrukcja wspinaczkowa zbudowana na drabinkach i linach wyposażonych w ściankę wspinaczkową lub zjeżdżalnię. Dzięki niebanalnej konstrukcji, jest to dobra propozycja dla dzieci ceniących wspinaczkę, wysiłek fizyczny, różnorodność wyzwań i ciekawą zabawę. 

Urządzenia kształtem przypominające ogromne diamenty, wyposażone w podnoszące atrakcyjność: zjeżdżalnie, mostki, hamaki, ścianki.

Place zabaw metalowe o kolorowej strukturze, przypominające domy z bajek, które będą szczególnie rozwijać wyobraźnię dziecka i zabawiać niebanalną formą. A dla nabywców mogą stanowić dobry wybór towaru z gwarancja długowieczności i niewielkimi wymogami konserwacji. 

Strefy zabaw będące imitacją podróży po lesie lub nieznanych terenach, które zawierają platformy na różnych poziomach, ślizgawki, schodki wejściowe, ścieżkę zręcznościową, drabinki i liczne elementy dekoracyjne oraz wolnostojące typu pieńki drzew, motyle i inne. 

Linowe urządzenie do balansowania i wspinania się wykonane z drewnianych lub stalowych słupów, które może posiadać różne kombinacje elementów, dzięki czemu użytkownik może ćwiczyć równowagę i zwiększać stopniowo poziom sprawności ruchowej.

Decydując się na plac zabaw do swojego ogrodu, można ze spokojem wybrać formę konstruowaną na drewnie, które wygląda dobrze i jest przyjemne w użytkowaniu. Biorąc jednak pod uwagę publiczne place zabaw, warto zdecydować się na place zabaw metalowe o silnej konstrukcji, która będzie odporna na warunki atmosferyczne i dzieci

ZADZWOŃ
tel.: +48 91 422 33 99