PLAY-PARK Blog Picture

Zabawki na plac zabaw - przyjazna przestrzeń dla dzieci

Zabawki na plac zabaw - kolorowy zawrót głowy

Zabawki na plac zabaw są tworzone z myślą o każdej grupie wiekowej, znajdzie się coś ciekawego zarówno dla przedszkolaków jak i dla pełnych energii nastolatków. Do wyboru dostępnych jest wiele serii zróżnicowanych pod względem funkcji oraz wyglądu. Zabawki na plac zabaw obfitują w kolorowe zjeżdżalnie i huśtawki w kształcie zwierzątek, kwiatków, samochodów, zestawy w kształcie statków pirackich, domków na drzewie, wieże i piramidy o przeróżnych kształtach i wysokościach, znajdziemy też trampoliny, urządzenia muzyczne i wodne oraz wiele, wiele innych rozwiązań. Istny kolorowy zawrót głowy. Zatem czym kierować się przy wyborze odpowiednich zabawek na plac zabaw?

Zabawki na plac zabaw - jak wybrać?

Plac zabaw to nie tylko nieśmiertelna huśtawka, ślizgawka i piaskownica. Do wyboru jest wiele różnych rozwiązań dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny plac zabaw. Planując zakup zabawek na plac zabaw w pierwszej kolejności musimy zastanowić dla jakiej grupy wiekowej mają służyć, z jakiego materiału mają być zrobione oraz jaką powierzchnią i budżetem dysponujemy. Żeby rozeznać się w temacie warto poszukać proponowanych projektów placów zabaw, stanowią one dobre źródło inspiracji. Na naszej stronie internetowej można przejrzeć serwis z gotowymi i darmowymi projektami placów zabaw, które można modyfikować w zależności od powierzchni jaką dysponujemy, wieku użytkowników i przeznaczenia. Na placach zabaw przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci. W tym celu należy stosować tylko produkty posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty. W strefie bezpieczeństwa (obszarze upadku) należy zastosować nawierzchnię bezpieczną dostosowaną do rodzaju zainstalowanych zabawek tak aby zapewnić bezpieczeństwo w razie upadku.

Zabawki na plac zabaw - co dla najmłodszych

Wśród wielu propozycji znajdziemy rozwiązania już dla najmłodszych dzieci 1+  doskonale sprawdzą się na przykład kolorowe bujaki na sprężynie czy niskie ślizgawki z tego typu urządzeń najczęściej korzystają żłobki. Jednak najbardziej popularne są place zabaw przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkolaki podczas zabawy na placu jednocześnie uczą się samodzielności i odwagi, współpracy w grupie, dzielenia się, kontrolowania emocji, zdobywają nowe umiejętności zręcznościowe, rozwijają motorykę. Urządzenia do zabawy powinny być w ciekawych, wesołych kształtach oraz żywych kolorach tak aby zachęcały maluchy to korzystania z nich, pobudzały ich kreatywność i dziecięcą wyobraźnie. W tej grupie wiekowej najbardziej popularne są piaskownice, bujaki, huśtawki, proste konstrukcje do wspinaczki i ćwiczenia równowagi, domki i różne tablice muzyczne i edukacyjne. Całą gamę ciekawych propozycji znajdziemy w serii LIMAKO dla maluchów i mniejszych dzieci, urządzenia zabawowe wyglądem nawiązują do sympatycznego ślimaka wykonane są w żywych kolorach co przyciąga maluchy. Niezwykle kolorowe zestawy sprawnościowe i wspinaczkowe oferują serie COLOR KIDS, MROWISKO lub LINARIUM.

Place zabaw projekt

Zabawki na plac zabaw - rozwiązania dla starszych dzieci

Starsze dzieci na plac zabaw przychodzą nie tylko dlatego żeby się wyszaleć, ale też aby nawiązać nowe znajomości, starszaki zazwyczaj stawiają na zabawę w grupie. Wspólna zabawa to ważny element rozwoju, dzieci uczą się samodzielności i śmiałości, nawiązywania bliskich relacji, poznają zalety współpracy, uczą się rywalizować. Podczas zabawy sprawdzają swoje możliwości i umiejętności oraz rozwijają się fizycznie. Dobrze sprawdzą się rozmaite zestawy zawierające platformy, drabinki, ślizgawki, wieże wspinaczkowe, fajnym rozwiązaniem są też różnego rodzaju trampoliny i karuzele oraz oczywiście huśtawki. Duża grupa dzieci może jednocześnie bawić się na linowych placach zabaw np. z serii LINARIUM, PIRAMIDY, BLOCK, CLIMBER oraz TRAMPOLINACH,  interesujące zestawy znajdziemy też w z serii LIMAKO dla starszych dzieci, LAS i STATEK PIRACKI.
  Place zabaw trampoliny

Zabawki na plac zabaw - co dla dzieci nie w pełni sprawnych?

Plac zabaw to też doskonałe miejsce do radosnej zabawy dla dzieci które nie są w pełni sprawne. Zabawa na placu to doskonały sposób na poznanie rówieśników i nabranie odwagi w kontaktach z nimi, poćwiczenie swoich umiejętności manualnych i nabranie samodzielności, rozładowanie nadmiaru energii. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać urządzenia aby zintegrować wszystkich razem. Do wyboru mamy wielofunkcyjne zestawy zabawowe wyposażone w rampy umożliwiające dzieciom na wózkach swobodny dostęp do nich, specjalne karuzele i huśtawki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, różnego rodzaju tablice edukacyjne i muzyczne. Najważniejsze jest to że urządzenia te umożliwiają wspólna zabawę wszystkich razem. Dzieci uczą się śmiałości w kontaktach, tolerancji i akceptacji dla odmienności, oraz tego, że w razie potrzeby bez problemu można poprosić o pomoc i ją otrzymać. Szeroki wybór zabawek na plac zabaw integracyjny można znaleźć w serii INTEGRADO.
Place zabaw integracyjne

Dzieciństwo powinno być radosnym czasem wypełnionym dobrą zabawą na co dzień. Plac zabaw bez wątpienia jest idealnym miejscem do rozbudzania dziecięcej kreatywności i wyobraźni. Dlatego tak ważne jest aby przestrzeń ta była dobrze dopasowana do potrzeb naszych pociech.

ZADZWOŃ
tel.: +48 91 422 33 99