PLAY-PARK Blog Picture

Plac zabaw metalowe, czego wymaga się od nowoczesnych placów zabaw?

Plac zabaw metalowe, wyposażenie placu zabaw - opis warunków oraz właściwości bezpiecznych urządzeń na plac zabaw metalowe

Dobrze zaprojektowany plac zabaw pobudza dzieci do aktywności poprzez gry i zabawy. W takich miejscach maluchy mogą dobrze spożytkować swoje pokłady energii i wypocząć na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że place zabaw powinny być nie tylko kolorowe, zaopatrzone w ciekawe konstrukcje, ale przede wszystkim bezpieczne.

Plac zabaw metalowe - dlaczego właśnie metalowe?


Metal jest jednym z najpopularniejszych materiałów na świecie, jest niezwykle trwały, co więcej jest w stanie wytrzymać nawet bardzo duże obciążenia, dlatego doskonale sprawdza się na placach zabaw. Nic dziwnego, że na osiedlowych skwerach czy w parkach, powstaje coraz więcej tego typu przestrzeni. Place zabaw metalowe są długowieczne i są w stanie przetrwać, nawet kilkadziesiąt lat. Do dziś gdzieniegdzie można jeszcze spotkać starodawne, place zabaw metalowe, z których nadal korzystają dzieci. Oczywiście współczesne place nie wyglądają tak upiornie i są dużo bezpieczniejsze, to jest główna różnica pomiędzy nimi. Posiadają też większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, rdzę, niekorzystne warunki atmosferyczne. To wszystko za sprawą odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego, regularnych kontroli oraz zabiegów konserwujących.

Stal musi być ocynkowana

Z reguły place zabaw metalowe są solidniejsze od konstrukcji drewnianych, jednak tylko wtedy, jeżeli są ocynkowane. Najlepiej jak metal jest cynkowany ogniowy, w tym wypadku nawet jeżeli urządzenia wystawione są na ciągłe działanie warunków atmosferycznych, to nie rdzewieją i nie ulegają korozji. Bardzo często można spotkać jeszcze dosć proste kontstrukcje na wsiach - proste projekty takie jak plac zabaw karuzela lub proste a metalowe huśtawki co stanowi podstawowe wyposażenie placu zabaw Bardzo popularnym zabiegiem mającym na celu zwiększenie trwałości metalu jest również malowanie proszkowe. Cynkowanie ogniowe w połączeniu z malowaniem proszkowym poszczególnych elementów metalowych, to najlepsze zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Place zabaw metalowe można wykonać nie tylko ze stali, dobrze sprawdzi się także stal nierdzewna, przy czym w tym wypadku należy liczyć się z dużo wyższymi kosztami, jednak jest to długoterminowe i naprawdę przemyślane rozwiązanie - szczególnie jeśli chodzi o place zabaw z atestem
Bezpieczna nawierzchnia to podstawa
Wytrzymałe, solidne konstrukcje to nie wszystko. Nowoczesne place zabaw metalowe muszą być zaopatrzone także w bezpieczną nawierzchnię, w końcu jest to miejsce, gdzie dzieci są aktywne - biegają, skaczą, wspinają się, huśtają, także o upadek nie jest trudno. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nawierzchnia gumowa, takie płytki są bardzo elastyczne, także nie trzeba obawiać się, że maluch upadnie i zrobi sobie krzywdę. Nawierzchnie tego typu bardzo często wykorzystywane są również na boiskach sportowych, polach golfowych czy wokół basenów.Ciekawy projekt

To, że place zabaw metalowe są bezpieczne, stabilne i minimalizują ryzyko wypadków, już wiemy. Kwestia nawierzchni również została omówiona, pozostaje jeszcze jedna ważna zaleta nowoczesnych przestrzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci - a mianowicie ciekawe konstrukcje. Współczesne miejsca zabaw to nie tylko piaskownice, huśtawki czy zjeżdżalnie, ale dużo więcej. Wieże obserwacyjne, statki pirackie, park linowy, place zabaw metalowe imitujące las... możliwości jest nieskończenie wiele. Takie miejsca zabaw pobudzają wyobraźnię dzieci, pozytywnie wpływają na ich aktywność fizyczną, zdrowie, pozwalają kształtować wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata.

Nowoczesne place zabaw metalowe to miejsca kreatywne, bezpieczne, które sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości pomiędzy dziećmi, rozbudzają ich kreatywność, wyobraźnię, sprawiają, że czas spędzony na świeżym powietrzu jest pełen przygód i wrażeń. Jednocześnie rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech.

 

ZADZWOŃ
tel.: +48 91 422 33 99