PLAY-PARK Blog Picture

Plac zabaw metalowe zabawki - dobre rozwiązanie na lata.

Plac zabaw metalowe zabawki - dobre rozwiązanie na lata.

Place zabaw metalowe, mocne oraz trwałe  zabawki, a także  piaskownica to od lat standardowe wyposażenie każdego większego i dobrze zarządzanego osiedla. Chyba każdy z nas pamięta wygłupy na drabinkach, zabawy w kosmonautów na metalowej rakiecie czy szaleństwo na karuzeli lub huśtawce. Dotychczas w zasadzie każdy z tych placów zabaw był identycznie wyposażony, nawet kolory urządzeń były w większości takie same. Co tu dużo mówić były one raczej nudne, pozbawione fantazji i z pewnością nie tak atrakcyjne. Współczesne place zabaw metalowe jakością znacznie odbiegają od tych sprzed lat, są pełne różnorodnych, wielokolorowych i nowoczesnych urządzeń. W zasadzie można zrealizować każdy pomysł jaki przyjdzie nam do głowy. Do ich wykonania wykorzystuje się materiały najwyższej jakości dzięki temu są one bezpieczne oraz bardzo trwałe. 


Do podstawowych zalet placów zabaw metalowych możemy zaliczyć  solidność i wysoką odporność na zmienne czynniki zewnętrzne, każde urządzenie wykańczane jest powłokami antykorozyjnymi. Zabawki wykonane z metalowych komponentów są trwałe i znacznie bardziej odporne na dewastacje niż te z tworzywa sztucznego czy drewna. Ponadto ich konserwacja i renowacja jest bardzo łatwa dzięki temu będą służyły dzieciom do zabawy przez wiele lat. Place zabaw metalowe to gwarancja długowieczności oraz obniżenia kosztów eksploatacji. Aby stworzyć funkcjonalny i bezpieczny plac zabaw producent metalowych urządzeń musi wykonać szereg pracochłonnych obliczeń i badań. Powinien dobrać odpowiednie profile, średnice oraz grubości ścianek materiałów, z których ma być wykonany takie urządzenie.Obliczenia z zakresu materiałoznawstwa są konieczne, aby było bezpiecznie a takie place zabaw z atestem z prawdziwego zdarzenia to gwarancja bezpiecznej zabawy oraz spokojna głowa każdego rodzica. Dla uatrakcyjnienia metalowe konstrukcje często łączy się z linami, różnego rodzaju trapami czy platformami. Nawet najdrobniejszy element konstrukcyjny musi być perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany tak aby całe urządzenie mogło uzyskać atest i być dopuszczone do użytkowania.

Wyposażenie placów zabaw musi być solidne, ale także wykonane w ciekawej formie. Decydując się na plac zabaw metalowy oprócz karuzel i huśtawek do wyboru mamy różnorodne rodzaju konstrukcje, szczególnie polecamy zestawy LIMAKO, drabinki, przeplotnie, równoważnie na przykład te serii ADVENTURE, BALANCE, możemy też zamontować niezwykle lubiane przez dzieci linowe urządzenia wspinaczkowe na metalowej konstrukcji takie ja oferowane w serii Diamond lub PYRAMIDA.  Inną ciekawą propozycją są urządzenia muzyczne (seria Tono) lub fabryka wody. To tylko część możliwości zapraszamy do przejrzenia naszej strony www.play-park.pl po więcej inspiracji.

ZADZWOŃ
tel.: +48 91 422 33 99