KATEGORIE


  Metalowy Czy Drewniany Plac Zabaw - co lepsze

  Zastanawiasz się na wyborem, w jakie urządzenia drewniane czy metalowe wyposażyć plac zabaw? W naszej ofercie zabawek na place zabaw jest mnóstwo ciekawych propozycji, które pomogą Ci wybrać odpowiednie urządzenie. 

  Jaki kupić plac zabaw - metalowy czy drewniany?

  Obecne place zabaw znacznie się różnią od tych, które funkcjonowały w latach 80tych lub wcześniej. Do tej pory wystarczało kilka zabawek na plac zabaw takich jak: drabinka, mała karuzela, czy przysłowiowy trzepak. Dzisiaj, aby plac zabaw stał się wyjątkowy, należy go mądrze zaprojektować, a zabawki na plac zabaw muszą być wyjątkowe - takie, by przyciągnęły wszystkie dzieci z całej okolicy. Zanim zdecydujesz się kupić zabawkę na plac zabaw, sprawdź najlepszych producentów placów zabaw. 

  Nawiązując do pytania czy wybrać metalowy czy drewniany plac zabaw, odpowiedź jest uzależniona potrzebą i różnymi założeniami, które ma spełniać plac zabaw.  W chwili obecnej dostępne materiały, z których tworzy się zabawki na plac zabaw to głównie drewno i metal.

   

  Przykładowe metalowe place zabaw

  Metalowe urządzenia na plac zabaw to gwarancja wysokiej jakości wykonania, solidności, wyjątkowo dużej trwałość produktu i niepowtarzalnego Designu, który z pewnością upodobają sobie architekcie projektujący place zabaw dla nowoczesnych osiedli. Metalowe zabawki najczęściej są ocynkowane galwaniczne. Gwarantuje to wieloletnią żywotność metalowych urządzeń i bardzo dużą wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne. 

  Metalowy plac zabaw Metalowy plac zabaw

  Metalowy plac zabaw Metalowy plac zabaw

  Zobacz wyposażenie placów zabaw i sprawdź wybrane metalowe produkty na plac zabaw:

   

   

   

   

   

  Zobacz pełną dla oferty metalowe place zabaw producent

   

  Drewniane place zabaw

  Drewno jest materiałem naturalnym, które na pewno lepiej wtapia się w otoczenie,bardziej nawiązuje do natury. Jednak urządzenia drewniane są mniej trwałe od stalowych zabawek. Urządzenia drewniane częściej należy serwisować, malować i łatwiej się zużywają. Obecnie drewniane place zabaw wykonywane są zazwyczaj z drewna klejonego warstwowo a dodatkowo są impregnowanego ciśnieniowo. Dzięki temu konstrukcja staje się bardziej wytrzymała i odporniejsza na warunki atmosferyczne. Jednak przy drewnianych zabawkach należy pamiętać o regularnej konserwacji drewnianych elementów, najlepiej co 2, 3 lata.

   

  Drewniany plac zabaw

   

   

   

  Projektowanie placu zabaw

   

  Tworząc projekt placu zabaw musimy uwzględnić m.in. najbliższe otoczenie. Jeśli plac zabaw powstaje na nowoczesnym osiedlu, to sprawdźmy, który producent placu zabaw oferuje nowoczesne i ładne zabawki.

   

  Projekt placu zabaw a wiek dziecka?

  Jeśli plac zabaw powstaje przy przedszkolu, to sprawa jest stosunkowo prosta - każdy architekt powinien sprawdzić, które urządzenia przeznaczone są dla najmłodszych dzieci.  Do takich urządzeń zaliczyć możemy niskie bujaki sprężynowe, czy niskie karuzele.

   

   

  Urządzenia na plac zabaw dla starszych dzieci

   

  Nieco trudniej jest zaprojektować plac zabaw, gdy chcemy zbudować metalowy czy drewniany plac zabaw na osiedlu. Wówczas musimy założyć, że będą z niego korzystało zarówno dzieci w wieku 3 lat, jak i 12. Taki plac zabaw powinien mieć zdecydowanie więcej zróżnicowanych urządzeń: mogą to być drabinki, huśtawki, spirale, zjeżdżalnie na plac zabaw, tunele, kule.

  ZADZWOŃ
  tel.: +48 91 422 33 99